11 września uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach lekkoatletycznych. Rano trójka zawodników uczestniczyła w wojewódzkich zawodach „Lekkoatletyka dla każdego” w Słupsku. Bardzo dobrze spisał się Aleksander Okruciński, który w biegu na 1000 metrów zajął pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym (3:04,20), natomiast w biegu na 60 metrów wywalczył drugie miejsce. Udane występy zanotowali również Paweł Paczuła w skoku w dal i biegu na 60 metrów oraz Fabian Kankowski w biegu na 1000 i 60 metrów.
Po południu uczniowie reprezentowali Gminę Wejherowo na Mitingu Gwiazd w Rumi.
W sztafetach 4 x100 metrów zaprezentowali się uczniowie z rocznika 2008-2009 oraz 2010 i młodsi.
Sztafeta dzieci starszych:
1. Zakurzewska Karolina
2. Toruńczak Patrycja
3. Rhode Cezary
4. Wasielke Wojciech
Sztafeta dzieci młodszych:
1. Mielewczyk Nicol
2. Sobczak Alicja
3. Kwidziński Borys
4. Dawidowski Cezary
Po zaciętej rywalizacji nasze sztafety wywalczyły czwarte miejsca. Podczas sobotniego mitingu zawodnicy mieli okazję spotkać się z Wielkimi gwiazdami lekkiej atletyki, medalistami ostatnich Igrzysk w Tokio. Wśród gwiazd była min. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan (złote medalistki ze sztafety 2x2x400 metrów i srebrne w sztafecie 4x400 metrów) oraz Patryk Dobek (brązowy medalista w biegu na 800 metrów).
Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach gratulujemy wyników. Natomiast uczniów chętnych do uczestnictwa w zajęciach lekkoatletycznych zapraszamy do kontaktu z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Mariuszem Walczakiem.