10 czerwca 2024 kolejna grupa nauczycieli z naszej szkoły rozpoczęła kurs doskonalący umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim realizowany w ramach projektu Erasmus+. Zajęcia odbywają się w Teacher Academy w Dublinie.
Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem: ,,Poznaj kraj z którego pochodzę”. Panie: Anna, Dorota, Karolina i Tatiana z dumą prezentowały wiadomości na temat Polski, Kaszub i naszej szkoły. W ramach wymiany międzynarodowej miały również okazję poznać tradycję, kulturę i ciekawostki na temat państw, z których przybyli inni uczestnicy. W trakcie zajęć zaprezentowano różne nowe i ciekawe metody i formy pracy, które z pewnością będą wykorzystywane przez uczestników kursu w pracy z dziećmi i podniosą jakość prowadzonych zajęć w naszej szkole.
Po zajęciach teoretycznych i praktycznych nadszedł czas na prezentację tradycyjnej, narodowej kuchni każdego kraju, z którego pochodzą kursanci. Uczniowie Teacher’s Academy mieli okazję zaprezentować potrawy i przysmaki będące wizytówką ich kraju oraz skosztować jedzenie, którym raczą się inne narody. Stół z polskimi potrawami prezentował się okazale i cieszył się wielkim powodzeniem. Wieczorem - nie zabrakło również czasu na zwiedzanie pięknego Dublina.