Chociaż, historia gościcińskiej oświaty sięga II połowy XIX wieku, to jednak budynek, w którym się obecnie mieści Szkoła Podstawowa imienia majora Henryka Sucharskiego w Gościcinie oficjalnie oddano do użytku 15 października 1960 roku, a dwa dni później zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zaprosił uczniów w szkolne progi. W tym roku szkoła, obchodzi zatem 60 lat.

Uroczystości urodzinowe odbyły się dnia 11 września z udziałem społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości: przedstawicieli wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz oświatowych; księży, dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, zakładów pracy, z którymi współpracujemy oraz honorowych „Przyjaciół szkoły”, rodziców, uczniów i absolwentów.

Specjalnie na tę okazję przygotowano okolicznościowy znaczek - który tego dnia wszyscy przypięli do swoich ubrań, by podkreślić podniosły charakter spotkania.

Uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza - miała charakter artystyczny. Uczennice klas siódmych najpierw odczytały urodzinowe życzenia dla szkoły, a następnie zadbały o to, by na twarzach wszystkich zgromadzonych osób pojawił się uśmiech podczas prezentowanego przez nie montażu słowno-muzycznego, którego myślą przewodnią był humor szkolny.

W pewnym momencie, scena zamieniła się w wybieg dla modelek (w tej roli - panie nauczycielki), które w żartobliwy sposób zaprezentowały najmodniejsze w tym sezonie stroje do pracy zaprojektowane przez byłą absolwentkę szkoły, a dziś “uznaną na całym świecie projektantkę” marki “Dorota Fashion”. Oczywiście, oba występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem gości, którzy włączyli się do tego radosnego świętowania urodzin szkoły.

Druga część gali miała charakter oficjalny. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem - zainicjował ją swoim przemarszem poczet sztandarowy, który wprowadził na salę sztandar szkoły. Następnie, wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Po czym, prowadząca przywitała wszystkich przybyłych gości. W tej części mieliśmy okazję wysłuchać rysu historycznego szkoły. Zaś o “teraźniejszości szkoły” i planach na przyszłość opowiedział w swoim wystąpieniu jej gospodarz – pan dyrektor Arkadiusz Malinowski.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili również zgromadzeni goście. Gratulacji, podziękowań i serdecznych słów nie było końca.

W ostatniej – trzeciej części uroczystej gali – mieliśmy okazję wysłuchać na żywo wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla ucha i ducha.

Po zakończeniu koncertu, goście zostali zaproszeni na szkolne patio do skosztowania przygotowanych specjalnie na tę okazję przekąsek i smakołyków. Spotkanie przy kawie i herbacie oraz przepysznych ciastach upieczonych przez rodziców poszczególnych klas stało się wspaniałą okazją do rozmów i integracji.

Na okoliczność obchodów urodzin szkoły przygotowano jubileuszowe logo, które nie tylko pięknie prezentowało się na flagach przed szkołą i w środku budynku, ale również na emblematach i maseczkach, którymi zostali obdarowani przybyli goście.

Podczas całej uroczystości na sali gimnastycznej prezentowane były zdjęcia, które stanowią najlepszy dowód na to, jak szkoła zmieniała się przez 60 lat, by móc się stać tak nowoczesną, efektowną i efektywną placówką przyjazną każdemu uczniowi.

I na koniec słowa podziękowania...

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego święta, a także tym, które wsparły nas dobrą radą i życzliwym słowem - DZIĘKUJEMY.
Społeczność szkolna


Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez szkołę.

Materiał składa się z 6 cześci. W prawym górnym rogu można przełączać się między kolejnymi. Miłego oglądania :)