W dniu 13 listopada 2017 r. uczniowie z klasy VIIa wraz wychowawczynią rozpoczęli realizację innowacji pedagogicznej „Poznaję z ciekawością – wybieram świadomie – będę pracować z pasją”. Celem tego projektu jest poznanie oferty szkół ponadpodstawowych z Wejherowa i okolic, jak również poznanie ciekawych zawodów. Realizując te działania, zakładamy, że każdy uczeń będzie po ukończeniu klasy ósmej wiedział, w jakiej szkole zdobędzie wykształcenie, które pozwoli mu realizować swoje plany na przyszłość.
Dziś byliśmy w Biurze Projektowym CKK Architekci w Gdyni, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Pani Anna Król wraz z pracownikami przybliżyła nam zawód architekta i urbanisty. Wszyscy z pasją opowiadali o szkołach, które skończyli, studiach, przygotowaniach do studiów oraz o swojej pracy. To wszystko wydawało nam się skomplikowane, ale właśnie chodzi o to, byśmy stawiali sobie wysoką poprzeczkę. Zajęcia były bardzo ciekawe! Dziękujemy bardzo!
Wycieczkę do Gdyni umiliła nam wizyta w Escape room, czyli w tzw. pokoju zagadek. Uczniowie w ciągu 60 minut musieli zmagać się z różnymi zadaniami, łamigłówkami, łamaniem kodów oraz innymi atrakcjami, a to wszystko po to, by odnaleźć zaginiony skarb. Oczywiście, każdemu się udało, choć „mózg parował” od myślenia. Wycieczka była bardzo udana. Polecamy!