Dnia 10.10.2017 uczniowie klasy III c uczestniczyli w zajęciach z serii KLUB NADMORSKICH ODKRYWCÓW. Pracując metodami pracy w grupach, burzy mózgów, metodą stawiania zadań oraz gier i zabawy dydaktycznych odbyli nadmorską przygodę. Wcielili się w poszukiwaczy trójmiejskich zagadek związanych nie tylko z morzem i statkami. Wspólnie odkrywali miejsca związane z trójmiastem, wędrowali palcem po mapie. Kolejną atrakcją była sala zabaw, która związana była również z elementami o tematyce morskiej. Zabawa na mostku kapitańskim, wysyłanie wiadomości w butelce, przeprawy po trapie statku to tylko nieliczne, które wywołały ogromne emocje i wiele dziecięcej radości.
Budynek ECS również wzbudził ogromne zainteresowanie: jego architektura, wystawy z elementami historycznymi, ogrormna czytelnia to wielka skarbnica wiedzy dla tak młodego ucznia.
Odwiedziliśmy również Stare Miasto. Wspaniały spacer wzdłuż Motławy, poznanie zabytkowego Żurawia czy nowoczesnego opuszczanego mostu wpisały się uczniom w pamięć i wzbudziły zainteresowanie oraz rozbudziły chęć dalszego odkrywania jakże pięknego miasta Gdańska.