Uczniowie klasy II c wybrali się na niezwykle ciekawą wycieczkę - zwiedzanie promu pasażersko-samochodowego. Już sam widok tej ogromnej maszyny pływającej zrobił na wszystkich ogromne wrażenie! Dzieci z zachwytem obserwowały, jak na pokład wjeżdżają samochody, a następnie same weszły na statek, by poznać jego tajemnice.

Podczas zwiedzania uczniowie zajrzeli w każdy zakamarek promu. Odwiedzili elegancką kabinę dla VIP-ów, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi podróżnicy z pierwszej klasy. W barze czekał na nich pyszny poczęstunek, a później zasiedli w wygodnych fotelach kina pokładowego - niczym prawdziwi pasażerowie w trakcie rejsu. Nie zabrakło też czasu na zabawę - w sali zabaw dzieci mogły rozładować emocje i wspólnie się bawić.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnych urządzeń, wielkości promu oraz tego, jak wiele osób musi współpracować, by statek mógł bezpiecznie płynąć. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca załogi i jak ważne są obowiązki kapitana.

Wycieczka była pełna emocji, uśmiechu i nowych doświadczeń. Uczniowie wrócili z mnóstwem wrażeń i opowieści - wielu z nich już marzy, by kiedyś wyruszyć w prawdziwy morski rejs!