Uczniowie klas 6b i 6e uczestniczyli w ostatnim czasie w dwóch wycieczkach.
Pierwsza z nich odbyła się 13 maja 2024 r. W tym dniu szóstoklasiści wybrali się wraz z opiekunkami: p. Dorotą Kalinowską, p. Wiolettą Kubiak i p. Lidią Kupską-Seroczyńską na Westerplatte i do Gdańska. Mieli okazję odwiedzić miejsce, którego obrona we wrześniu 1939 r. stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy i które ściśle jest związane z majorem H. Sucharskim - patronem naszej szkoły. Następnie podążając uroczymi uliczkami Gdańska uczniowie poznali najważniejsze zabytki, historię i legendy związane z miastem.
Celem drugiej wycieczki był Gniew, a w szczególności mieszczący się tam zamek krzyżacki. Uczestnicy wyjazdu odbyli bardzo ciekawą lekcję dotyczącą białej broni, w której chętnie uczestniczyli. Następnie brali udział w turnieju międzygrupowym, mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach tematycznych. Ciekawym punktem programu były też warsztaty bicia monet i druku.
Po tych atrakcjach przyszła pora na ognisko i pieczenie kiełbasek oraz wspólne biesiadowanie.
Oba wyjazdy dostarczyły wszystkim sporo radości i frajdy, a wspomnienia z nich na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.