Hel to popularne i urokliwe miasteczko, które dzięki swojemu letniskowemu charakterowi przyciąga tysiące turystów pragnących znaleźć odpoczynek od codzienności. Usytuowany na samym krańcu Półwyspu Helskiego, potocznie nazywany jest "początkiem Polski".
Właśnie to miejsce odwiedziliśmy wraz z opiekunami we wtorek 7 czerwca 2022r. Wyposażeni w uśmiechy na twarzach i dobry humor spędziliśmy miło czas, zwiedzając miasteczko. Odwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa, mieszczące się w dawnym poewangelickim, gotyckim kościele malowniczo usytuowanym w pobliżu portu i promenady spacerowej. Budynek ten jest zarazem najstarszym zabytkiem Helu. Tam weszliśmy na wieżę widokową, skąd mogliśmy podziwiać cudowne widoki - na Zatokę Gdańską, Morze Bałtyckie i na samą miejscowość. Odbyliśmy też spacer na sam Cypel Helski, tam mieliśmy czas na odpoczynek, z czego chętnie skorzystaliśmy, mocząc nogi w morskiej wodzie.
Nie udało nam się zobaczyć pokazu karmienia fok, co spowodowane było zbyt dużą liczbą grup wycieczkowych, ale za to organizator zaprosił nas na przepyszne duuuże lody ;)
Po zrobieniu zakupów (każdy z nas pamiętał, aby zrobić upominek najbliższym), udaliśmy się do ostatniego punktu naszej wycieczki – Muzeum Obrony Wybrzeża. Wizyta w tym miejscu pozwala zapoznać się z trudną historią polskiej wojny obronnej w 1939 roku i zwiedzić unikatowe obiekty militarne.
Oprócz wielu wrażeń, które było nam dane przeżyć, mogliśmy się cieszyć iście wakacyjną pogodą – mimo prognozowanych opadów, na nas nie spadła ani kropla wody (nie licząc tej morskiej, w której się pluskaliśmy), za to było ciepło, słonecznie i bezwietrznie.
Wyjazd uważamy za bardzo udany. Jesteśmy przekonani, że na Hel na pewno jeszcze się wybierzemy.
Zadowoleni uczniowie klas 4b i 4e