Dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b od listopada 2021 roku, biorą udział w europejskim projekcie eTwinning - SteaMaker Kids. Pojęcie STEAM z ang. oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics. Ten model nauki odpowiada na potrzeby wszechstronnej edukacji opartej na kreatywności i pracy w grupie. W tym projekcie udział bierze 17 placówek oświatowych, w tym dwie z Polski.
Zajęcia projektowe mają na celu rozbudzić naturalną ciekawość dzieci, poszerzyć ich zainteresowania oraz zmotywować do działania. Podczas zajęć logopedycznych dzieci własnoręcznie wykonały pomoce do naszych ćwiczeń , takie jak: balansujące labirynty, piłkarzyki i żaglówki do ćwiczeń oddechowych. Przedszkolaki mają także okazje spotkać się online z innymi uczestnikami projektu.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.