Z 28 na 29 marca w naszej szkole zorganizowana została akcja integracyjna: Nocowanie w szkole pod hasłem „Morze nasze morze”. Celem akcji było promowanie naszej małej ojczyzny, którą są Kaszuby. Uczniowie przygotowali inscenizację „Legendy kaszubskiej o Juracie”. Wraz z opiekunami wykonali scenografię: papierowo - bursztynowy zamek i łódkę. Stroje i rekwizyty pochodziły ze szkolnego zbioru koła teatralnego. Uczniowie zadbali także o podkład muzyczny i przygotowanie widowni. Przedstawienie dostarczyło wiele pozytywnych emocji zarówno biorącym udział jak i uczniom zasiadającym na widowni.
Po przedstawieniu uczniowie przygotowali kolację z produktów rybnych: sałatka z tuńczyka, pasta z makreli koreczki z  łososiem, sushi.
Po kolacji chętni uczniowie brali udział w karaoke. Oprócz znanych kaszubskich piosnek, wybierali przeboje polskich wykonawców takich jak: Dawid Podsiadło, Natalia Szreder, Dawid Kwiatkowski, Zenek Martyniuk.
Po karaoke przyszedł czas na zajęcia sportowe w  sali gimnastycznej: gra w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę, wspinanie po linie, rzuty do celu.
Późnym wieczorem odbywały się seanse filmowe i gry komputerowe o tematyce morskiej: „Uwolnić orkę, „Szczęki”, „Stary człowiek i morze”, „Cisza na oceanie”.>br> Uczniowie nocowali w klasach, w śpiworach, na przyniesionych z domu karimatach lub materacach wypożyczonych z sali gimnastycznej i świetlicy.
 Akcja  - Nocowanie w szkole bardzo podobała się uczniom, jak powiedzieli, była przeżyciem nie do zapomnienia.