Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Udowodnili to uczniowie klasy I d i III d, którzy 8 listopada w ramach akcji „Dzień Zdrowego Śniadania” przygotowali zdrowe owocowo- warzywne soki oraz pyszne, kolorowe kanapki. Tego dnia dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, obejrzały prezentacje multimedialne oraz filmy promujące zdrowe odżywianie.
Akcja odbyła się w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, do którego dołączyły obie klasy. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Takie śniadanie to z pewnością zastrzyk energii na cały dzień, który daje siłę podczas zabawy i wpływa korzystnie na koncentrację podczas lekcji. Dzieci przy robieniu kanapek nie tylko świetnie się bawiły, ale kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, zwiększyły świadomość roli śniadania w diecie człowieka. Ponadto rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Wspólne śniadanie było doskonalą szansą na integrację grupy.