W projekcie „Kartka dla Polski” udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, a także uczniowie z klas: IIa, IId, Ib, IIId oraz dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od tygodnia. Uczniowie doskonalili umiejętności pisania życzeń, komunikowania się w zespole, uczyli się projektować kartkę. Ćwiczyliśmy także poprawną wymowę w łamańcach językowych. Wymienialiśmy się kartkami z partnerami z innych szkół . Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaśpiewały piosenki o Polsce oraz zagrały w quiz przygotowany przez partnerów projektu. Ponadto zaproponowaliśmy dzieciom aktywności związane z kodowaniem i programowaniem.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy u najmłodszych dzieci zorganizowaliśmy szereg działań upamiętniających 103 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.
Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz fotorelacji z naszych działań:
Łamańce językowe w wykonaniu uczniów z klasy III
Piosenki dzieci z zerówek

Opracowały: M.Walczak, A.Smus , A. Arciszewska, A. Lademann – Macijewska, A. Dominik – Reszke, B.Bąk, I. Królak, B.Bagińska, D.Wesoły, A.Formela