Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b przyszły do szkoły przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki. Pojawiły się: wróżki, królewny, piraci, czarownice, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci.
Przedszkolaki z grupy 0a wzięły udział w spotkaniu online z partnerami europejskiego projektu eTwinning - „Code with fairy tales – Zakodowane bajki”. W trakcie spotkania dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki i rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów.
Każde dziecko z grupy 0b zaprezentowało swoje przebranie, następnie wszyscy wzięli udział w różnych aktywnościach z kodowania. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło programowanie robota.
Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Warto sięgać po bajki, one nie tylko bawią, ale kształtują w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo.
Opracowały: A. Dominik-Reszke, A.Lademann – Macijewska, D. Wesoły, A. Formela