21.10.2021 r. zostaliśmy wybrani spośród setek szkół w Polsce, jako 1 z 10 placówek do udziału w obchodach 10-lecia Święta Nauki i Innowacji E(x)plory Week Gdynia. Nasi uczniowie klas ósmych mogli wziąć udział w wykładzie pt. "Poczuj chemię do nauki - czyli gazy pełne energii", oraz w warsztatach pt.: "Elektroliza - to proste!". Uczniowie klasy 8c uczestniczyli w zajęciach stacjonarnie, a pozostali mogli w tym samym czasie oglądać transmisję na żywo na YouTube kanał "MedialnaSSP". Wkrótce zamieścimy nagranie z tego wydarzenia.
Tutaj fotorelacja bezpośrednio ze strony organizatora.


Ponadto uczniowie klasy 8c wzięli udział w Grywalizacji, czyli konkursie na filmik, który trzeba było zamieścić na TikToku. Wybraliśmy temat: Zatrzymujemy katastrofę klimatyczną i... udało nam się zająć 3 miejsce. Brawo !!!
Poniżej materiał filmowy z transmisji na żywo, w 35 minucie nasz nagrodzony filmik. Zapraszamy obejrzyj koniecznie!

NASZA GALERIA

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych talentach, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finału, który co roku odbywa się w Gdyni.
Więcej o konkursie E(x)plory zachęcamy do przeczytania informacji na stronie organizatora