Wychowawca grupy 0a Danuta Wesoły zachęciła dzieci do opowiadania o swoich pasjach realizowanych na zajęciach dodatkowych. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w przybliżenie rówieśnikom swoich zainteresowań.

Obejrzeliśmi prezentację Sandry, która kocha konie i uczęszcza do szkółki jeździeckiej już od trzeciego roku życia. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych informacji dotyczących tych zwierząt, poznaliśmy maści i rasy koni, a także budowę siodła oraz części ogłowia. Mogliśmy podziwiać Sandrę jadąca na kucyku i koniu na zdjęciach, które nam udostępniła. Z opowieści dziewczynki widać, że konie to nie tylko dziecięca pasja, ale także krok ku wielkiej przygodzie ze wspaniałym towarzyszem u boku!

Małgosia to miłośniczka baletu. Zajęcia baletowe, to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę wzmocnienie mięśni. Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, ale także kształtuje, usprawnia śródstopie. Dziewczynka bardzo chętnie zaprezentowała nam kilka podstawowych elementów tego tańca, wykazując przy tym wdzięk, płynność ruchów i zręczność. Wraz z mamą przygotowała przepiękną ilustrację” Baletnica”.

Piłka nożna to dominująca dyscyplina uwielbiana przez chłopców . Uczeszcza na nią Fabian, Witek, Joachim oraz Ignacy. Takie zajęcia to doskonała alternatywa dla otwartych i żywiołowych skarbów, które łatwo nawiązują kontakt z rówieśnikami i doskonale odnajdują się w większej grupie. Chłopcy pokazali nam swoje puchary oraz medale. Zwolennikiem pływania w naszej grupie jest Nikodem, który przedstawił nam style pływackie, a także madale za osiągniecia w tej dyscyplinie sportu. Nikodem jest miłośnikiem karate, na treningach uczy się postaw samoobrony oraz pracuje nad koncentracją uwagi i samoodyscypliną. Joachim natomiast pokazał nam kilka medali z różnych dyscyplin zespołowych: z turniejów zarówno tanecznych jak i piłkarskich. Chłopiec z ogromną satysfakcją opowiedział o swoich ciekawych formach aktywności, w których brał udział. Warto realizować swoje pasje, które są istotnym elementem życia.