W dniach 23 i 24 września grupa 0 d brała udział w największym w Polsce festiwalu Teatru Lalek Online, adresowanym do szkół i placówek oświatowych w ramach programu „Kultura w sieci”. Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, festiwal miał formę zdalną. Wydarzenia w ramach festiwalu FOTEL 2020 transmitowane były na żywo w Internecie. Dzieci z grupy 0 d obejrzały dwa spektakle: „Krawiec Niteczka” w wykonaniu Teatru Malutkiego oraz „O czerwonym kapturku” Teatru Akademia Wyobraźni. Pierwszy z obejrzanych spektakli powstał na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego „O tym, jak krawiec Niteczka został królem”. Opowiadał o historii dzielnego krawca i stanowił pochwałę wytrwałości w dążeniu do celu.

Druga sztuka teatralna była oryginalną adaptacją najbardziej znanej na świecie bajki „Czerwony kapturek”. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma obcowania ze sztuką, a pacynki, które przybierały postacie ludzkie, zwierzęce i fantastyczne, bardzo je bawiły.

Kultura teatralna, z którą organizatorzy wyszli do młodej społeczności, okazała się doskonałą formą wspólnie spędzonego czasu w szkole.