Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Szkolnej dla klas II-III odbył się 23 lutego 2018 r. Wzięło w nim udział 16 uczniów – przedstawicieli klas II–III ( w tym 7 uczniów klas II i 9 uczniów klas III). Organizatorką konkursu była Beata Miłosz. Uczestnicy konkursu zaprezentowali po dwa utwory polskich autorów (2 wiersze lub wiersz i prozę), których łączny czas nie przekraczał 5 minut. Konkurs przebiegał dwuetapowo; najpierw odbyły się przesłuchania klas II, a następnie zaprezentowali się uczniowie klas III. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: osobno dla klas II i osobno dla klas III. Komisja konkursowa oceniała uczestników zgodnie z regulaminem Konkursu. Przy ocenie uwzględniła 3 kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu; dykcję i intonację głosową; jak również oryginalność w interpretacji.
Laureaci konkursu w kategorii klas II:
I Kasjana Mering
II Cezary Smyrak
III Mateusz Kummer

Laureaci konkursu w kategorii klas III:
I Julita Kołwzan
II Maria Sikora
III Paweł Paczuła

Gratulujemy !!!
Naszą szkolę na Gminnym Konkursie Recytatorskim będzie reprezentować: Kasjana Mering oraz Julita Kołwzan.
Trzymamy kciuki i zyczymy powodzenia.