Szkolny zespół teatralny w drugim półroczu nauki przygotował nowatorskie przedstawienie autorstwa opiekunek „Człowiek człowiekowi wilkiem, człowiek człowiekowi przyjacielem” .

Scenariusz widowiska podzielono  na cztery bloki tematyczne.
Pierwszy – „Człowiek człowiekowi wilkiem” podejmuje problem cyberprzemocy. Przedstawia sytuację, w której znalazła się osoba ośmieszana przez swoich rówieśników w sieci. Drogą elektroniczną rozsyłane kompromitujące zdjęcie szybko zyskuje popularność, co sprawia że dziewczynka czuje się zagubiona, opuszcza zajęcia szkolne, trać chęć życia.
Kolejna scena „Człowiek człowiekowi dżumą” ukazuje chłopca, który pod wpływem grupy podczas jednej z imprez próbuje narkotyków. Nie potrafi przeciwstawić się kolegom, którzy zapewniają, że jego zachowanie jest dziecinne i nie na czasie.
Trzeci akt „Człowiek człowiekowi gromem” przedstawia problem nastoletnich dziewcząt dążących do idealnych, modelowych wymiarów sylwetki. Dwie koleżanki opowiadają  o swoich metodach w dążeniu do celu. Pierwsza z nich głodzi się i katuje wyczerpującymi treningami, co prowadzi ją  do anoreksji. Druga zdradza koleżance, że zjada wszystko na co ma ochotę, ale zaraz po tym wymusza wymioty. Staje się bulimiczką.
Ostatnia scena „Człowiek człowiekowi przyjacielem” przedstawia kolegów, przyjaciół, rodzinę, ludzi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Potrafią nazwać dany  problem, uświadamiają skutki i ukazują możliwość  przezwyciężenia beznadziejnych sytuacji.
Celem przedstawienia jest budzenie wrażliwości  nastolatków na cudzą krzywdę.
Grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie podczas  dwóch konkursowych przeglądów. Pierwszy z nich to Powiatowy Przegląd Teatralny Niebieskich Tarcz, który odbył się 9 maja w Rumi, w Domu Kultury „Janowo”. Naszemu zespołowi przyznano wyróżnienie.
Drugim konkursem jest „VI Otwarty Amatorski Turniej Teatralno – Kabaretowy „Wieżowisko”, który odbył się 17 maja w Gniewinie i tam spośród 33 grup zajęliśmy trzecie miejsce.