Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024
W roku szkolnym 2023/2024 przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego była Jagoda Piela, natomiast opiekunami SU zostały p. Marta Klimek oraz p. Marta Wojciechowska.
W ciągu całego roku zorganizowano wiele akcji, których głównym celem była integracja wszystkich uczniów klas IV-VIII. Dzieci brały udział w różnych konkursach, wspólnie przygotowywały się do obchodzenia świąt, a także dni nietypowych, za każdym razem zdobywając punkty w rankingu klas i walcząc o nagrody.
Uczniowie chętnie brali udział w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski, podrzucając własne pomysły do realizacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcje związane z przebieraniem się, ale również dotyczące bezpośrednich rywalizacji międzyklasowych. Mamy nadzieję, że na stałe w kalendarz szkolnych imprez wpisze się Turniej Piernikowy, czy Dzień Postaci z Bajek.

Oto klasy, które zdobyły największą ilość punktów w rankingu klas IV - VIII w roku szkolnym 2023/2024:
1 miejsce - klasa VII a
2 miejsce - klasa V a
3 miejsce - klasa VI b


Podsumowanie akcji Samorządu Uczniowskiego
Rok szkolny 2022/2023 obfitował w przeróżne akcje organizowane przez Samorząd Uczniowski dla klas IV -VIII. Bardzo często realizowane były pomysły naszych uczniów, w tym uczniów będących w samorządzie. Zorganizowano przeróżne konkursy plastyczne, obchody świąt i dni nietypowych, kończąc na zbiórce baterii. Podczas wszystkich zadań klasy zdobywały punkty, które przemieniały się w oceny, by na końcu roku zmienić się w średnią. Rywalizacja była zacięta. Jednak nagrodzone zostały tylko trzy klasy, które otrzymały vouchery do wykorzystania dla całej klasy, według ich pomysłu. Klasy IV - VIII za udział i zaangażowanie w działania samorządu otrzymały dyplomu oraz słodki poczęstunek.

Oto klasy, które zdobyły największą średnią w rankingu klas IV - VIII w roku szkolnym 2022/2023:
1 miejsce - klasa IV c
2 miejsce - klasa IV a
3 miejsce - klasa VIII d
Gratulujemy wygranym!!
Uczniom, wychowawcom oraz rodzicom bardzo dziękujemy za udział w akcjach!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

Powołanie Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Gościcinie ma na celu zrzeszanie i integrowanie środowiska szkolnego, poprzez różne działania. Jego celem jest również stwarzanie warunków do wyzwolenia w uczniach aktywności społecznej, samokontroli, samooceny i samodyscypliny oraz kształtowanie umiejętności grupowego działania uczniów.
Dnia 27.09.2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję do zaprezentowania swoich postulatów. Przygotowali plakaty, na których wypisali swoje główne zamierzenia do zrealizowania. Każdy z uczniów klas IV – VIII mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu uczniowskiego. Po zliczeniu głosów w skład SU weszli:
- Marta Bonk 5a
- Olaf Gulcz 8d
- Aneta Macijewska 6a
- Zuzanna Miszka 5c
Przewodniczącym SU został Olaf Gulcz.
Opiekunami SU zostali: Agata Józefowicz, Joanna Kobiela, Marta Klimek, Ewelina Czerwionka, Wiesława Żaczek.
Opiekunowie SU organizują cykliczne spotkania z członkami SU oraz z przewodniczącymi klas IV – VIII. Omawiane są bieżące sprawy związane z działalności, bieżące sprawy. Jest to czas na przekazanie przez przewodniczących klas zgłoszenia uwag, swoich pomysłów czy planów związanych z życiem szkoły.
W poprzednich latach, jak i teraz w naszej szkole obowiązuje Ranking klas – uczniowie podczas danego roku szkolnego zbierają punkty za każdą aktywną formę udziału w zadaniach SU. Lista z punktami poszczególnych klas ogłaszana jest na koniec I oraz II półrocza. Zwycięska klasa otrzyma nagrodę główną, jak również zwycięzcy poszczególnych konkursów mogą również liczyć na upominek.

Podczas I półrocza roku szkolnego 2022/2023 zostały zrealizowane następujące zadania:
01.09.2022 r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023;
15.09.2022 r. – Międzynarodowy Dzień Kropki – chętni uczniowie mieli za zadanie wykonanie
w kropce swojego talentu, wszystkie prace mogliśmy podziwiać na Szkolnym Drzewie Talentów;
27.09.2022 r. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego;
30.09.2022 r. – Dzień Chłopaka – chętne dzieci mogły założyć krawat lub muszkę – zwalniało to ich z odpytywania na lekcji;
30.09.2022 r. – Ślubowanie klas pierwszych;
14.10.2022 r. – Dzień Edukacji Narodowej – każdy pracownik szkoły otrzymał słodki upominek wręczony przez członków SU;
15.10.2022 r. – Dzień Patrona Szkoły – ogłoszony został konkurs plastyczny, który miał przedstawić postać mjr Henryka Sucharskiego;
26.10.2022 r. oraz 04.11.2022 r. – Kolory jesieni – ubranie lub element ubrania w określonym kolorze;
10.11.2022 r. Dzień Niepodległości – kotylion lub wstążka w barwach narodowych;
16.12.2022 r. – 21.12.2022 r. – Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy – wystawione na sprzedaż pracę naszych uczniów


Działalność Samorządu Uczniowskiego z I półrocza w roku szkolnym 2020/2021
Praca Samorządu Uczniowskiego w I okresie roku szkolnego 2020/2021 przebiegała zgodnie z opracowanym Planem Pracy tylko do listopada, ze względu na decyzję Ministerstwa Edukacji dotyczącą przejścia na tryb nauki zdalnej.
We wrześniu zgodnie z regulaminem odbyły się wybory nowego Samorządu Uczniowskiego. Przez aktywnych wyborców zostali wyłonienie następujący kandydaci:

 • Maja Klein 8d
 • Zofia Dzionk 8c
 • Maja Pallach 4b

 • Pierwszą akcją zaproponowaną dla wszystkich uczniów był Światowy Dzień Języków Obcych. Każda z klas wylosowała jeden język obcy, w którym miała przygotować hasło zachęcające do nauki i zapisać je na plakacie charakteryzującym wybrane państwo świata. Ta forma bardzo spodobała się wszystkim uczniom, którzy chętnie przygotowali różnej wielkości prezentacje. Niektóre z nich były zabawne, inne poważne, ale każda była przemyślana i starannie wykonana. Wszystkie plakaty zostały wywieszone na szkolnych korytarzach, w taki sposób, aby każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościcinie zaangażowali się również do działań na rzecz Dnia Głośnego Czytania. Starsi koledzy przeczytali głośno utwór Adama Mickiewicza dla młodszych kolegów. Film z nagraniem został wyświetlony na interaktywnej tablicy informacyjnej podczas przerwy międzylekcyjnej.
  Kolejnym działaniem Samorządu Uczniowskiego było przygotowanie Dnia Edukacji Narodowej. Niestety ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią COVID - 19 nie było tradycyjnego apelu. Mimo tego uczniowie nie zawiedli. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów drobne upominki wraz z serdecznymi życzeniami. Dodatkową atrakcją w tym dniu była możliwość przebrania się za wybranego nauczyciela. Uczniowie chętnie skorzystali z tej okazji i przyszli do szkoły jako sobowtóry swoich opiekunów.
  Ostatnią akcją, która została przeprowadzona przed zamknięciem szkół był Dzień Origami. Uczniowie na lekcjach techniki uczyli się tradycyjnej japońskiej sztuki składania papieru. Powstałe dzieła (zwierzątka, kwiatki, latawce itp.) zostały rozwieszone w szkole, upiększając nasz budynek.
  Samorząd Uczniowski przyczynił się do aktywizowania całej społeczności uczniowskiej, przeprowadzając kilka ciekawych akcji. Integrował młodzież poprzez wspólną pracę i zabawę.

  W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 udało się zorganizować następujące zadania:
  1. Przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Współpraca z Trójkami Klasowymi.
  2. Światowy Dzień Języków Obcych.
  3. Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.
  4. Dzień Edukacji Narodowej - życzenia z upominkami.
  5. Dzień Origami.
  6. Przygotowanie aplikacji (Class Dojo), służącej do rejestru punktów przyznawanych poszczególnym klasom w ramach działań Samorządu Uczniowskiego.

  Niestety z powodu zawieszenia tradycyjnych zajęć w szkole i przejście na zdalne nauczanie nie zostały zrealizowane pozostałe zaplanowane akcje Samorządu Uczniowskiego w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Planuje się dostosowanie form i metod realizacji dalszych działań do warunków pracy zdalnej.

  Zobacz naszą prezentację "Wakacje 2020"


  Walentynki
  Tydzień przed walentynkami w naszej szkole pojawiła się tajemnicza skrzynka, do której uczniowie klas IV - VIII wrzucali liściki, w których mogli przesłać wiele miłych słów osobom, które lubią.
  Kartek było sporo, większość z nich uczniowie wykonali własnoręcznie. 14 lutego trafiły do adresatów. W ten sposób piątek okazał się bardzo miłym dniem pełnym niespodzianek.


  AKCJA CZEKOLADA!
  Już kolejny rok Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Czekolada”. Jest to zbiórka słodyczy dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Ognisku Wychowawczym im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" w Rumi. Zbiórka obywała się na początku grudnia. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII okazali się niezwykle hojni. Zebraliśmy łącznie 6 wielkich kartonów wypełnionych po brzegi cukierkami, czekoladami, wafelkami, a także drobnymi upominkami. Prezent sprawił mnóstwo radości obdarowanym. Brawa dla naszych uczniów!


  Kartki bożonarodzeniowe
  W tym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII postanowili w wyjątkowy sposób złożyć życzenia bożonarodzeniowe swoim nauczycielom. Uczniowie własnoręcznie stworzyli kartki bożonarodzeniowe dla wszystkich nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego stworzyli życzenia, które razem z kartkami były pięknym, świątecznym upominkiem. Wszyscy poczuli atmosferę świąt!


  Bezpieczne ferie

  Dzień Języka Ojczystego
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Święto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim.
  Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.
  W naszej szkole również 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Zagadki rebusy przygotował Samorząd Uczniowski klas IV-VIII. Wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie zmierzyli się z trudną polską ortografią, językowymi łamańcami i gramatyką. Nie dla wszystkich te zadania okazały się łatwe. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodkim upominkiem.
  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na fiszkę multimedialną związaną z językiem polskim. Fiszka musiała dotyczyć gramatyki lub ortografii języka polskiego. Jury poza realizacją tematu brało pod uwagę także pomysłowość wykonania pracy. Zwyciężczynią konkursu została Agata Reszka z klasy VII b, która najlepiej poradziła sobie z tym trudnym zadaniem. Gratulujemy!


  Zima na wesoło!
  Już przed feriami Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Zima na wesoło” na najzabawniejsze zdjęcie zimowe. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnym podejściem do tematu, pobudzić swoją wyobraźnię i wspólnie z kolegami uchwycić na zdjęciu niesamowite chwile. Konkurs wygrała Agata Reszka z klasy VII b zdjęciem pokazującym, że wspólna zabawa z przyjaciółmi na śniegu może być naprawdę wyjątkowa. Laureatka została nagrodzona dyplomem oraz upominkiem. Gratulujemy!


  Andrzejkowy szał
  27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VIII bawili się pod czujnym okiem swoich wychowawców. Ogromnym powodzeniem cieszyły się największe dyskotekowe hity. Wszyscy miło spędzili czas i nikomu nie spieszyło się do domu. Uczniowie klas VII i VIII przygotowali z okazji Andrzejek pyszne wypieki. Słodkości umiliły wszystkim to jesienne popołudnie. Była to dyskoteka charytatywna, a zebrane ze wstępu i sprzedaży ciasta pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie dla uczennicy naszej szkoły, Laury Peter.


  Andrzejki
  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole uczniowie klas IV-VIII również obchodzili Andrzejki 29 listopada. W czasie długiej przerwy wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w wielkim wróżeniu przyszłości przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętnych było mnóstwo. Ciekawe, czy wróżby się sprawdzą? :-)


  Obchody Święta Szkoły
  Z okazji Święta Szkoły w październiku odbyło się wiele działań zorganizowanych dla uczczenia tej szkolnej uroczystości. Uczniowie tworzyli Pomniki Westerplatte, przygotowywali prezentacje multimedialne o patronie szkoły oraz zgłębiali wiedzę o historii naszej placówki. Główne obchody Święta Szkoły odbyły się 11 października. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w apelu, podczas którego przypomniano sylwetkę patrona oraz dzieje szkoły. Jednak największym zainteresowaniem wszystkich cieszył się barwny pokaz strojów historycznych. Pomysłów, w którą postać historyczną się wcielić, uczniom nie brakowało, a i same stroje były przez nich pięknie przygotowane. Oto krótka foto relacja.


  UCZNIÓW CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA", PROSIMY O PRZYNOSZENIE ZNICZY DO OPIEKUNÓW SU


  To my!
  Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. W głosowaniu oddano 409 głosów ważnych i 4 nieważne. Po długiej i intensywnej kampanii wyborczej uczniowie zadecydowali, kto będzie ich przedstawicielem w obecnym roku szkolnym.
  Samorząd Uczniowski IV-VIII w roku szkolnym 2019/2020
  Klaudia Pieper VIII B – przewodnicząca
  Paulina Domarus VIIIB – zastępca
  Maja Klein VII D – skarbnik
  Piotr Kaluza VIII D
  oraz członkowie:
  Inga Bobrucka VI B
  Wiktoria Ćwikałowska VIII B
  Rafaela Hoeft VIII B
  Gabriela Puzdrowska V E
  Laura Zinkel V E
  Swoją pomoc Samorządowi Uczniowskiemu zagwarantował Dawid Gafka z klasy VIII B i zostanie on pomocnikiem Samorządu Uczniowskiego.


  Nasze plany na ten rok szkolny!

  Oto najważniejsze akcje i działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcjach i konkursach.
  WRZESIEŃ
  - Akcja "Sprzątanie świata" w roku 2019 pod hasłem NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY,
  - Konkurs na Międzynarodowy Dzień Języków Obcych- 'My funny T-shirt"

  PAŹDZIERNIKA
  - Święto szkoły – wystawa upamiętniająca mjra Henryka Sucharskiego Prezentacja multimedialna dot. II Wojny Światowej; Pokaz Mody Historycznej; Pokaz Filmów Historycznych dla klas VIII,
  - Akcja „Znicz” – zbiórka zniczy w szkole i wyjście na cmentarz celem uprzątnięcia zaniedbanych grobów przed świętem Wszystkich Świętych,
  - Dzień Edukacji Narodowej – "Dzień zamiany, uczeń – nauczyciel".

  LISTOPAD
  - Zabawa z Andrzejem – wróżby andrzejkowe.
  - Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – tablica pamiątkowa.
  - Dzień Świętego Marcina – kiermasz rogalików marcińskich. – akcja charytatywna "Warto pomagać" dla hospicjum.
  - Akcji „Czekolada” – zbiórka słodyczy dla potrzebujących dzieci,

  GRUDZIEŃ
  - Wykonanie oraz wręczenie kartek świątecznych nauczycielom oraz pracownikom szkoły przez wszystkie klasy,

  STYCZEŃ
  - Podsumowanie pracy w I półroczu
  - Akcja „Bezpieczne ferie”

  LUTY
  - Walentynkowa poczta,
  - Dyskoteka karnawałowa,
  - Konkurs fotograficzny "Zima na wesoło".

  MARZEC
  - „Zielono mi!” – obchody Dnia Świętego Patryka,
  - Konkurs na najpiękniejszą wielkanocną ozdobę świąteczną,
  - Międzynarodowy Dzień Kobiet – konkurs plastyczny "Sławne Polki".

  KWIECIEŃ
  - Prima Aprilis – akcja „przebieranie – nie pytanie”.
  - Obchody Dnia Ziemi – gazetka ścienna poświęcona ekologii.

  MAJ
  - Dzień matki – akcent na gazetce ściennej poświęcony temu świętu.
  - Zielono mi- Konkurs na Zieloną Miss Klasy

  CZERWIEC
  - Obchody Dnia Dziecka
  - Przygotowanie tablicy prymusów.
  - "Piękna nasza Polska cała" – szkolne biuro podróży, fotograficzne propozycje miejsc, które warto zwiedzić.
  - „Bezpieczne wakacje” – Spotkanie uczniów IV-VIII z ratownikiem WOPR.