Zobacz naszą prezentację "Wakacje 2020"


Walentynki
Tydzień przed walentynkami w naszej szkole pojawiła się tajemnicza skrzynka, do której uczniowie klas IV - VIII wrzucali liściki, w których mogli przesłać wiele miłych słów osobom, które lubią.
Kartek było sporo, większość z nich uczniowie wykonali własnoręcznie. 14 lutego trafiły do adresatów. W ten sposób piątek okazał się bardzo miłym dniem pełnym niespodzianek.


AKCJA CZEKOLADA!
Już kolejny rok Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Czekolada”. Jest to zbiórka słodyczy dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Ognisku Wychowawczym im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" w Rumi. Zbiórka obywała się na początku grudnia. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII okazali się niezwykle hojni. Zebraliśmy łącznie 6 wielkich kartonów wypełnionych po brzegi cukierkami, czekoladami, wafelkami, a także drobnymi upominkami. Prezent sprawił mnóstwo radości obdarowanym. Brawa dla naszych uczniów!


Kartki bożonarodzeniowe
W tym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII postanowili w wyjątkowy sposób złożyć życzenia bożonarodzeniowe swoim nauczycielom. Uczniowie własnoręcznie stworzyli kartki bożonarodzeniowe dla wszystkich nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego stworzyli życzenia, które razem z kartkami były pięknym, świątecznym upominkiem. Wszyscy poczuli atmosferę świąt!


Bezpieczne ferie

Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Święto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim.
Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.
W naszej szkole również 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Zagadki rebusy przygotował Samorząd Uczniowski klas IV-VIII. Wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie zmierzyli się z trudną polską ortografią, językowymi łamańcami i gramatyką. Nie dla wszystkich te zadania okazały się łatwe. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodkim upominkiem.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na fiszkę multimedialną związaną z językiem polskim. Fiszka musiała dotyczyć gramatyki lub ortografii języka polskiego. Jury poza realizacją tematu brało pod uwagę także pomysłowość wykonania pracy. Zwyciężczynią konkursu została Agata Reszka z klasy VII b, która najlepiej poradziła sobie z tym trudnym zadaniem. Gratulujemy!


Zima na wesoło!
Już przed feriami Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Zima na wesoło” na najzabawniejsze zdjęcie zimowe. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnym podejściem do tematu, pobudzić swoją wyobraźnię i wspólnie z kolegami uchwycić na zdjęciu niesamowite chwile. Konkurs wygrała Agata Reszka z klasy VII b zdjęciem pokazującym, że wspólna zabawa z przyjaciółmi na śniegu może być naprawdę wyjątkowa. Laureatka została nagrodzona dyplomem oraz upominkiem. Gratulujemy!


Andrzejkowy szał
27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VIII bawili się pod czujnym okiem swoich wychowawców. Ogromnym powodzeniem cieszyły się największe dyskotekowe hity. Wszyscy miło spędzili czas i nikomu nie spieszyło się do domu. Uczniowie klas VII i VIII przygotowali z okazji Andrzejek pyszne wypieki. Słodkości umiliły wszystkim to jesienne popołudnie. Była to dyskoteka charytatywna, a zebrane ze wstępu i sprzedaży ciasta pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie dla uczennicy naszej szkoły, Laury Peter.


Andrzejki
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole uczniowie klas IV-VIII również obchodzili Andrzejki 29 listopada. W czasie długiej przerwy wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w wielkim wróżeniu przyszłości przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętnych było mnóstwo. Ciekawe, czy wróżby się sprawdzą? :-)


Obchody Święta Szkoły
Z okazji Święta Szkoły w październiku odbyło się wiele działań zorganizowanych dla uczczenia tej szkolnej uroczystości. Uczniowie tworzyli Pomniki Westerplatte, przygotowywali prezentacje multimedialne o patronie szkoły oraz zgłębiali wiedzę o historii naszej placówki. Główne obchody Święta Szkoły odbyły się 11 października. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w apelu, podczas którego przypomniano sylwetkę patrona oraz dzieje szkoły. Jednak największym zainteresowaniem wszystkich cieszył się barwny pokaz strojów historycznych. Pomysłów, w którą postać historyczną się wcielić, uczniom nie brakowało, a i same stroje były przez nich pięknie przygotowane. Oto krótka foto relacja.


UCZNIÓW CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA", PROSIMY O PRZYNOSZENIE ZNICZY DO OPIEKUNÓW SU


To my!
Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. W głosowaniu oddano 409 głosów ważnych i 4 nieważne. Po długiej i intensywnej kampanii wyborczej uczniowie zadecydowali, kto będzie ich przedstawicielem w obecnym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski IV-VIII w roku szkolnym 2019/2020
Klaudia Pieper VIII B – przewodnicząca
Paulina Domarus VIIIB – zastępca
Maja Klein VII D – skarbnik
Piotr Kaluza VIII D
oraz członkowie:
Inga Bobrucka VI B
Wiktoria Ćwikałowska VIII B
Rafaela Hoeft VIII B
Gabriela Puzdrowska V E
Laura Zinkel V E
Swoją pomoc Samorządowi Uczniowskiemu zagwarantował Dawid Gafka z klasy VIII B i zostanie on pomocnikiem Samorządu Uczniowskiego.


Nasze plany na ten rok szkolny!

Oto najważniejsze akcje i działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcjach i konkursach.
WRZESIEŃ
- Akcja "Sprzątanie świata" w roku 2019 pod hasłem NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY,
- Konkurs na Międzynarodowy Dzień Języków Obcych- 'My funny T-shirt"

PAŹDZIERNIKA
- Święto szkoły – wystawa upamiętniająca mjra Henryka Sucharskiego Prezentacja multimedialna dot. II Wojny Światowej; Pokaz Mody Historycznej; Pokaz Filmów Historycznych dla klas VIII,
- Akcja „Znicz” – zbiórka zniczy w szkole i wyjście na cmentarz celem uprzątnięcia zaniedbanych grobów przed świętem Wszystkich Świętych,
- Dzień Edukacji Narodowej – "Dzień zamiany, uczeń – nauczyciel".

LISTOPAD
- Zabawa z Andrzejem – wróżby andrzejkowe.
- Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – tablica pamiątkowa.
- Dzień Świętego Marcina – kiermasz rogalików marcińskich. – akcja charytatywna "Warto pomagać" dla hospicjum.
- Akcji „Czekolada” – zbiórka słodyczy dla potrzebujących dzieci,

GRUDZIEŃ
- Wykonanie oraz wręczenie kartek świątecznych nauczycielom oraz pracownikom szkoły przez wszystkie klasy,

STYCZEŃ
- Podsumowanie pracy w I półroczu
- Akcja „Bezpieczne ferie”

LUTY
- Walentynkowa poczta,
- Dyskoteka karnawałowa,
- Konkurs fotograficzny "Zima na wesoło".

MARZEC
- „Zielono mi!” – obchody Dnia Świętego Patryka,
- Konkurs na najpiękniejszą wielkanocną ozdobę świąteczną,
- Międzynarodowy Dzień Kobiet – konkurs plastyczny "Sławne Polki".

KWIECIEŃ
- Prima Aprilis – akcja „przebieranie – nie pytanie”.
- Obchody Dnia Ziemi – gazetka ścienna poświęcona ekologii.

MAJ
- Dzień matki – akcent na gazetce ściennej poświęcony temu świętu.
- Zielono mi- Konkurs na Zieloną Miss Klasy

CZERWIEC
- Obchody Dnia Dziecka
- Przygotowanie tablicy prymusów.
- "Piękna nasza Polska cała" – szkolne biuro podróży, fotograficzne propozycje miejsc, które warto zwiedzić.
- „Bezpieczne wakacje” – Spotkanie uczniów IV-VIII z ratownikiem WOPR.