Andrzejkowy szał
27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VIII bawili się pod czujnym okiem swoich wychowawców. Ogromnym powodzeniem cieszyły się największe dyskotekowe hity. Wszyscy miło spędzili czas i nikomu nie spieszyło się do domu. Uczniowie klas VII i VIII przygotowali z okazji Andrzejek pyszne wypieki. Słodkości umiliły wszystkim to jesienne popołudnie. Była to dyskoteka charytatywna, a zebrane ze wstępu i sprzedaży ciasta pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie dla uczennicy naszej szkoły, Laury Peter.


Andrzejki
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole uczniowie klas IV-VIII również obchodzili Andrzejki 29 listopada. W czasie długiej przerwy wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w wielkim wróżeniu przyszłości przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętnych było mnóstwo. Ciekawe, czy wróżby się sprawdzą? :-)


Obchody Święta Szkoły
Z okazji Święta Szkoły w październiku odbyło się wiele działań zorganizowanych dla uczczenia tej szkolnej uroczystości. Uczniowie tworzyli Pomniki Westerplatte, przygotowywali prezentacje multimedialne o patronie szkoły oraz zgłębiali wiedzę o historii naszej placówki. Główne obchody Święta Szkoły odbyły się 11 października. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w apelu, podczas którego przypomniano sylwetkę patrona oraz dzieje szkoły. Jednak największym zainteresowaniem wszystkich cieszył się barwny pokaz strojów historycznych. Pomysłów, w którą postać historyczną się wcielić, uczniom nie brakowało, a i same stroje były przez nich pięknie przygotowane. Oto krótka foto relacja.


UCZNIÓW CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA", PROSIMY O PRZYNOSZENIE ZNICZY DO OPIEKUNÓW SU


To my!
Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. W głosowaniu oddano 409 głosów ważnych i 4 nieważne. Po długiej i intensywnej kampanii wyborczej uczniowie zadecydowali, kto będzie ich przedstawicielem w obecnym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski IV-VIII w roku szkolnym 2019/2020
Klaudia Pieper VIII B – przewodnicząca
Paulina Domarus VIIIB – zastępca
Maja Klein VII D – skarbnik
Piotr Kaluza VIII D
oraz członkowie:
Inga Bobrucka VI B
Wiktoria Ćwikałowska VIII B
Rafaela Hoeft VIII B
Gabriela Puzdrowska V E
Laura Zinkel V E
Swoją pomoc Samorządowi Uczniowskiemu zagwarantował Dawid Gafka z klasy VIII B i zostanie on pomocnikiem Samorządu Uczniowskiego.


Nasze plany na ten rok szkolny!

Oto najważniejsze akcje i działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcjach i konkursach.
WRZESIEŃ
- Akcja "Sprzątanie świata" w roku 2019 pod hasłem NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY,
- Konkurs na Międzynarodowy Dzień Języków Obcych- 'My funny T-shirt"

PAŹDZIERNIKA
- Święto szkoły – wystawa upamiętniająca mjra Henryka Sucharskiego Prezentacja multimedialna dot. II Wojny Światowej; Pokaz Mody Historycznej; Pokaz Filmów Historycznych dla klas VIII,
- Akcja „Znicz” – zbiórka zniczy w szkole i wyjście na cmentarz celem uprzątnięcia zaniedbanych grobów przed świętem Wszystkich Świętych,
- Dzień Edukacji Narodowej – "Dzień zamiany, uczeń – nauczyciel".

LISTOPAD
- Zabawa z Andrzejem – wróżby andrzejkowe.
- Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – tablica pamiątkowa.
- Dzień Świętego Marcina – kiermasz rogalików marcińskich. – akcja charytatywna "Warto pomagać" dla hospicjum.
- Akcji „Czekolada” – zbiórka słodyczy dla potrzebujących dzieci,

GRUDZIEŃ
- Wykonanie oraz wręczenie kartek świątecznych nauczycielom oraz pracownikom szkoły przez wszystkie klasy,

STYCZEŃ
- Podsumowanie pracy w I półroczu
- Akcja „Bezpieczne ferie”

LUTY
- Walentynkowa poczta,
- Dyskoteka karnawałowa,
- Konkurs fotograficzny "Zima na wesoło".

MARZEC
- „Zielono mi!” – obchody Dnia Świętego Patryka,
- Konkurs na najpiękniejszą wielkanocną ozdobę świąteczną,
- Międzynarodowy Dzień Kobiet – konkurs plastyczny "Sławne Polki".

KWIECIEŃ
- Prima Aprilis – akcja „przebieranie – nie pytanie”.
- Obchody Dnia Ziemi – gazetka ścienna poświęcona ekologii.

MAJ
- Dzień matki – akcent na gazetce ściennej poświęcony temu świętu.
- Zielono mi- Konkurs na Zieloną Miss Klasy

CZERWIEC
- Obchody Dnia Dziecka
- Przygotowanie tablicy prymusów.
- "Piękna nasza Polska cała" – szkolne biuro podróży, fotograficzne propozycje miejsc, które warto zwiedzić.
- „Bezpieczne wakacje” – Spotkanie uczniów IV-VIII z ratownikiem WOPR.