W dniu 8 maja br. uczniowie z klas piątych uczestniczący w zajęciach z projektu „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” byli na warsztatach w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Najpierw dzieci wraz z opiekunami i pilotem wycieczki zobaczyli statki stojące na skwerze, a następnie  wzięli udział w dwóch warsztatach tematycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów.
Na pierwszym bloku zajęć pt: „Po co komu węzły marynarskie i do czego służy kod sygnałowy” uczniowie omawiali zagadnienia m.in. o życiu marynarzy na statku, jakich węzłów i do czego używają ich marynarze na co dzień, poznali życie „starego bosmana”, co to są i jak przekazywać kody sygnałowe, natomiast w części interaktywnej praktykowali zdobyta wiedzę. Uczniowie nauczyli się wiązać węzły na czas oraz przekazywać zakodowane wiadomości za pomocą flag. Druga część pt: „O tradycjach i zwyczajach marynarskich słów kilka” uczniowie dowiedzieli się dlaczego mundur jest granatowy, dlaczego na marynarskim kołnierzu są paski, czym są szklanki na okręcie, czym różni się okręt od statku, czy mówimy: dowódca czy kapitan, dlaczego okręty nie wychodziły w piątek?
Zajęcia okazały się niesamowicie ciekawe. Dzieci wykazały się wiedzą zdobytą już podczas zajęć projektowych prowadzonych w szkole. Organizator nie zapomniał o zaproszeniu wszystkich uczestników wycieczki na obiad do restauracji „Pierożek” na Skwerze Kościuszki w Gdyni. 
Bardzo dziękuję pani Oldze Kuberna , pani Bożenie Boyka oraz pani Małgorzacie Złotej, które zobowiązały się do opieki nad dziećmi podczas wycieczki.
 Dorota Dopke