17.12.2019 r. w naszej szkole jak co roku odbył się Festiwal Piosenki Świąteczno-Zimowej. Zawsze w grudniu zapraszamy uczniów do wspólnego śpiewania, aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Organizatorki: pani Tatiana Rogocka i pani Zuzanna Gabiga miały przyjemność wysłuchania 24 utworów w wykonaniu uczniów z klas I-VIII. Najwięcej wśród występujących było solistów. Zaprezentowało się także kilka duetów. Różnorodność wykonywanych piosenek była bardzo duża. Wszyscy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wokalno-muzyczny.
Zwycięzcy wyłonieni podczas festiwalu będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie piosenki świątecznej na poziomie gminnym.
Występy odbywały się w dwóch kategoriach. Pierwsza obejmowała dzieci z klas I-III, a druga uczniów IV-VIII. W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajął Hubert Sildatke z klasy I c, II miejsce zajęła Oliwia Okrucińska z klasy II c oraz Zuzanna Garstka z kl. II e, natomiast III miejsce - Kacper Sychowski z klasy II c, a także Michalina Kałduńska i Martyna Kozłowska z klasy III c. Zwycięzcy wyłonieni z drugiej grupy to: I miejsce - Alicja Czoska z klasy VI B, II miejsce -Antonina Orłowska z klasy VI C, III miejsce - Maria Sikora z klasy V h. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.