Piątek (05 kwietnia) był szczególnym i nietypowym dniem dla grupy Biedronek, bowiem wychowawczyni, pani Jolanta Kantypowicz, przygotowała dla swoich maluchów i ich rodziców, z okazji zbliżających się świąt, wielkanocne warsztaty. Spotkanie obfitowało w moc niespodzianek, zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

Wychowawczyni przygotowała siedem stanowisk z wielkanocnymi zadaniami, które przedszkolaki wykonywały pod czujnym okiem rodziców. Zadania na stanowiskach były zróżnicowane i dostosowane do wieku dzieci, czyli zostały przygotowane na trzech poziomach (dla 3,4 i 5-latków). Za każde poprawnie wykonane zadanie, ocenione przez rodzica, dziecko zbierało w kubeczku swoje punkty-nagrody, czyli zgodnie z tematyką warsztatów, czekoladowe pisanki. Dzięki takiej zabawie rodzice mogli zobaczyć swoje dzieci w sytuacjach zadaniowych i poznać ich umiejętności np. w zakresie spostrzegawczości wzrokowej, porównywania ilości elementów, przeliczania, porządkowania według wielkości, kodowania czy posługiwania się pojęciami dotyczącymi stosunków przestrzennych. Wszystkie przedszkolaki świetnie sobie poradziły z zadaniami i zebrały swoje słodkie punkty.

Kolejną niespodzianką była wspólna zabawa muzyczno – ruchowa (rodziców i dzieci) pt. „A kury znoszą jajka”, która wszystkim dostarczyła wiele radości.

Następnie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do wykonania ozdoby na wielkanocny stół. W pierwszym etapie praca przebiegała pod kierunkiem wychowawczyni, czyli rodzice wraz ze swoimi pociechami wysiali do kubeczków z ziemią owies i wykonali wspólnie osłonkę na kubek w postaci wesołego zająca. Kolejny etap pracy to była inwencja twórcza dziecka i rodzica, czyli ozdabianie styropianowego jajka do wcześniej przygotowanego kubeczka. Zaangażowanie było ogromne, a efekty pracy wspaniałe, bowiem powstało mnóstwo pięknych wielkanocnych pisanek. I tak tradycji stało się zadość, a przedszkolaki i rodzice wrócili do domów w dobrych humorach po mile spędzonym wspólnym czasie.