PRIMA APRILIS
1 kwietnia Samorząd uczniowski zorganizował akcję „Przebieranie – niepytanie!”. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w barwnych przebraniach, nie byli odpytywani podczas lekcji. Tego dnia na korytarzach można było spotkać bohaterów z kreskówek, filmów animowanych, zwierzęta, a nawet kwiaty. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji otrzymali słodkie upominki.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny z tej okazji członkowie Samorządu uczniowskiego zadawali wszystkim uczniom najróżniejsze wiosenne zagadki. Niektóre były niezwykle łatwe, inne okazały się zagadką nie do rozwiązania. Nie obyło się jednak bez śmiechu i zabawnych przejęzyczeń . A czy wy wiecie, jakie są rozwiązania poniższych zagadek?

Wiosną na drzewie się zieleni,
ale opada na jesieni.

Wiosną słyszysz jej kukanie.
Je gąsienice na śniadanie.

Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną,
a tę porę zwiemy … .

Jak się nazywa ta pora roku.
Co ścieli dywan zielony wokół?

W marcu się zaczyna, gdy się
kończy zima. Przyjdzie z wiatru
ciepłym wiewem, z pięknem
kwiatów, z ptaków śpiewem.


WALENTYNKI
W związku z feriami już na początku lutego w naszej szkole zaczęła działać poczta walentynkowa. Uczniowie przesłali mnóstwo listów w pięknych kopertach i ozdobionych serduszkami. Mamy nadzieję, że dzięki naszym walentynkowym posłańcom wszyscy miło spędzili ten dzień.


ŚWIĄTECZNIE OZDOBIONA SZKOŁA
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniej ozdobioną salę na okres Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy doskonale się spisali i nasza szkoła wyglądała naprawdę cudownie. Jury miało niełatwą decyzję do podjęcia. Choinki, ozdoby w oknach, piękne gazetki i mnóstwo światełek stworzyło niezwykłą atmosferę. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły klasy: V c oraz VIII e, które opiekują się salą 108. Gratulujemy!
Oto zdjęcia świątecznych dekoracji w naszej szkole:


Mikołajki w klasach IV – VIII
5 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajki „Klasa dla Klasy”. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Mikołajkach międzyklasowych. Każda z klas wcześniej przygotowała paczkę ze słodyczami, natomiast 5 grudnia gospodarze losowali słodki upominek dla swojej klasy. Uczniowie do słodyczy dołączyli świąteczne życzenia. Wszystkim pomysł Mikołajek „Klasa dla Klasy” bardzo się spodobał. Oto fotorelacja z tego wydarzenia:


SŁODKA AKCJA-„CZEKOLADA”
Przez cały listopad Samorząd Uczniowski realizował działania związane z akcją „Czekolada”. W tym czasie uczniowie klas IV-VIII mogli przekazać słodkości, które zostały zawiezione do Ogniska Wychowawczego im. K. Lisieckiego. Ponieważ radość opiekunów i dzieci była ogromna, postanowiliśmy wznowić akcję i trwa ona ponownie do 14 grudnia!
Każdy z Was może przynieść choćby jedną czekoladę, która umili życie innym dzieciom w okresie bożonarodzeniowym.


NAJPIĘKNIEJSZA JESIENNA GAZETKA
W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą jesienną gazetkę dla wszystkich klas IV-VIII. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dokładnością, ponieważ gazetki okazały się naprawdę śliczne. Według jury najciekawszym podejściem do tematu wykazała się klasa VIII a i to właśnie ona została nagrodzona pierwszym miejscem.
Oto wszystkie jesienne gazetki:


AKCJA ZNICZ
W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „Znicz”. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zbiórkę zniczy. Zostały one ustawione przed Świętem Wszystkich Świętych na zapomnianych grobach, aby żaden nie został bez tego niewielkiego światełka mówiącego o naszej pamięci o zmarłych.


NOWA SALA GIMNASTYCZNA
Od połowy października uczniowie naszej szkoły mogą cieszyć się nową, piękną salą gimnastyczną. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Dyrektor, Arkadiusz Malinowski. Natomiast członkowie Samorządu Uczniowskiego jako przedstawiciele wszystkich uczniów dokonali odbioru technicznego. Wszystko sprawdzone, pomierzone i przygotowane – tylko ćwiczyć !
Poniżej krótka fotorelacja z tego niezwykle ważnego dla nas wydarzenia.


Nasze plany na ten rok szkolny!
Oto najważniejsze akcje i działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcjach i konkursach.
WRZESIEŃ
- poczta z życzeniami z okazji Dnia Chłopaka
PAŹDZIERNIKA
- konkurs „Mistrz pędzla” na najładniejszy portret pracownika szkoły,
- akcja „Znicz” – zbiórka zniczy w szkole i wyjście na cmentarz celem uprzątnięcia zaniedbanych grobów przed świętem Wszystkich Świętych,
LISTOPAD
- dyskoteka andrzejkowa z wróżbami,
- konkurs na „Najpiękniejszą jesienną gazetkę” w sali
- 100 na 100-lecie! – akcja dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
- akcji „Czekolada” – zbiórka słodyczy dla potrzebujących dzieci,
GRUDZIEŃ
- Mikołajki w szkole – przygotowywanie słodkich upominków przez klasy dla siebie nawzajem,
- konkurs „Święta, święta!– na najładniejszą choinkę klasową,
STYCZEŃ
- podsumowanie pracy w I półroczu
- akcja „Bezpieczne ferie”
LUTY
- Walentynkowa poczta,
- dyskoteka karnawałowa,
MARZEC
- „Zielono mi!” – obchody Dnia Świętego Patryka,
- obchody Pierwszego Dnia Wiosny
KWIECIEŃ
- Prima Aprilis – akcja „przebieranie – nie pytanie”. Nagrodzenie najlepszych przebrań,
- konkurs na największe jajo wielkanocne,
MAJ
- zorganizowanie „Dnia Życzliwości”,
- konkurs na życzenia, wiersz dla mamy,
CZERWIEC
- obchody Dnia Dziecka
- przygotowanie tablicy prymusów.
- „Bezpieczne wakacje” – Spotkanie uczniów IV-VIII z ratownikiem WOPR.To my!
Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Po długiej i intensywnej kampanii wyborczej uczniowie zadecydowali, kto będzie ich przedstawicielem w obecnym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski IV-VIII w roku szkolnym 2018/2019:
Daria Materak VIII C – przewodnicząca
Klaudia Pieper VII B – zastępca
Kornelia Kandziora VII D - skarbnik
oraz członkowie:
Paulina Stenka VIII E
Bartek Danilczyk V E
Julia Formela VB
Inga Bobrucka V B
Eryk Kwidziński IV E
Laura Zinkel IV E