Zapraszamy na naszego bloga
Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus.
Wigilia tego dnia jest cudownym i pięknym świętem,
które zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami
w gronie rodziny i znajomych.
Z tej okazji życzymy Wam pięknych i radosnych Świąt bogatych we wszelkie dobra,
a zbliżający się Nowy Rok niech przyniesie radość i zdrowie.

Nauczyciele bibliotekarze

Kaligrafia na Święta
Kaligrafia to nieco zapomniana sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Sztuka ta rozwija pamięć i koncentrację, uczy dyscypliny, cierpliwości, wytrwałości, a tym samym kształtuje charakter. Kiedyś była jednym z podstawowych przedmiotów nauczania w szkole. W dobie komputerów nie dbamy już tak bardzo o to, aby nasze pismo było ładne, staranne. A szkoda…

Od kilku lat kaligrafia jest jedną z wielu moich pasji, którą zapragnęłam podzielić się z uczniami naszej szkoły. Powstało przy bibliotece szkolnej Koło Kaligraficzne. Uczennice z klasy 7f Natalia Winiarek, Amelia Łepek, Magdalena Klewer, Klaudia Kasprowicz, dwa razy w tygodniu mają okazję poznawać wspaniałą sztukę kaligrafii. Początki były trudne, ale ileż radości sprawia moment, kiedy ręka w końcu przestaje drżeć, a pióro lekko sunie po papierze. Wtedy litery stają się posłuszne i ustawiają się w równych rządkach, przybierając idealne kształty, zaś na twarzy piszącego pojawia się szeroki uśmiech. W takich chwilach czarno na białym widać, że ciężka praca przynosi efekty jeśli się postaramy, osiągniemy każdy cel.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dziewczęta przygotowały kartki z życzeniami własnoręcznie pisanymi Piękną Literą. Prace można obejrzeć przed biblioteką szkolną i w samej bibliotece. Zapraszamy.
Honorata Wocial