„A Mikołaj pędzi…a Mikołaj gna!” W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej zarówno tej przebywającej w szkole jak i poza nią…


Uwaga! Mamy do rozdania ciekawe nagrody, w zwiazku z tym, Ogłaszamy konkurs na logo SU.
Szczegóły regulaminu znajdziecie tu:
Regulamin konkursu

W słusznej sprawie…
Odwiedzanie grobów zmarłych, stawianie kwiatów, zniczy, to symbole pamięci o naszych najbliższych. Przebywając na cmentarzach, często dostrzegamy zaniedbane miejsca pochówku zmarłych, o które nikt nie dba…być może bliscy tych osób nie mieszkają w pobliżu, albo sami już odeszli z tego świata czy też są jeszcze jakieś inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Obserwacje te skłoniły nas do podjęcia działań w ramach akcji „Znicz”. Spotkaliśmy się ze sporym odzewem z Waszej strony i zebraliśmy całkiem pokaźną liczbę zniczy, które ustawiliśmy na uprzednio uprzątniętych przez nas grobach najbliższych nekropolii – w Bolszewie i Gościcinie.
Pierwsze punkty rozdane
Na drzwiach do sali 20 znalazł swoje miejsce plakat, przygotowany przez naszą koleżankę z SU - Karolinę. Przedstawia on ranking klas 4-7 walczących o tytuł "Najlepszej klasy w szkole" w ramach konkursu "Liga klas". Pierwsze punkty otrzymaliście za strój galowy podczas uroczystości zorganizowanej z okazji DEN 13 października 2017 r. Po weekendzie, podsumujemy akcję "Znicz" i kolejne punkty trafią na konto Waszych klas. W nadchodzącym tygodniu, dowiecie się również, za co w listopadzie będziecie mogli zdobyć kolejnych 5 oczek.Pierwsza szkolna dyskoteka
24 października Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą dyskotekę szkolną. Nowy samorząd, to i nowe pomysły - na dyskotece można było skosztować własnych wypieków i ciasta te szybko zniknęły z uczniowskiego baru!!Na drugi raz przygotujemy więcej! Goście bawili się bardzo dobrze, byli odpowiednio przygotowani, ubrani w ładne, specjalne na tę okazję ubrania. Zabawa była bardzo udana, wszyscy zainteresowani na nią dotarli - nawet o kulach i czas ten odpowiednio wykorzystali!!! Didżejami byli uczniowie klas starszych, który wspaniale trafili w muzyczne gusta swoich kolegów i koleżanek.
Na szczególną uwagę zasługują czwartoklasiści, którzy pierwszy raz byli na takiej wieczornej dyskotece - doskonale wpisali się w klimat imprezy i nie schodzili z parkietu do jej samego końca. A oto relacja jednego z czwartoklasistów:

"Dyskoteka odbyła się we wtorek 24 Października 2017r. na sali gimnastycznej. Rozpoczęła sie o godzinie 16.00, zaś skończyła - o godzinie 18.00.Didżejami byli 7-klasiści.W trakcie imprezy otwarty był również Sklepik, który prowadziła pani Bogusia na spółkę z dziewczynami z SU. Sprzedawono tam ciasta, wodę i soki owocowe. Na dyskotece zauważyłem m.in. klasy: 7e, 5a, 4b, 6f, 5b, 4d oraz moją klasę - 4c. Na dyskotece były również panie nauczycielki oraz rodzice, którzy czuwali nad dobrym przebiegiem sytuacji podczas imprezy. Na zabawie - stałem i rozmawiałem z kolegami {...} słuchałem takich piosenek jak "Despasito", "Przez twe oczy zielone" itp. oraz...tańczyłem.
Zabawa była naprawdę udana i mam nadzeję, że na listopadowej dyskotece będzie równie fajnie lub jeszcze lepiej."
Aleksander Kruszyński klasa 4c SU

A oto galeria naszych zdjęć:Uroczysta akademia
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej i święta naszej szkoły oba SU przygotowały uroczystą akademię. Cała impreza utrzymana była w bardzo wesołym nastroju. Na tę okoliczność przygotowano specjalną dekorację i program artystyczny, na który składały się wywołujące na twarzach uśmiech - wiersze i piosenki oraz będące wyrazem wdzięczności, płynące prosto z uczniowskich serc - podziękowania i życzenia. Najwięcej jednak emocji, zarówno wśród uczestników jak i widzów, wzbudziła jednak FAMILIADA..., która stała się wydarzeniem w naszej szkole. A tak wspominają ją uczniowie:

„Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole Familiada. W grze brali udział uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Grupy miały swoje nazwy i głowy rodzin. Jedną rodziną byli UCZNIAKI, a drugą – ZAWODOWCY. Drużyna Uczniaków składała się z przedstawicieli uczniów klas od 1 do 7, drużyna Zawodowców zaś - to nauczyciele klas młodszych i starszych oraz pracownicy obsługi i administracji naszej szkoły. Program poprowadziły uczennice z klasy 7 - Paulina i Nadia. Specjalnie przygotowane na tę okoliczność pytania choć wydawało się, że nie były trudne, to jednak czasami były problemy z odpowiedzią na nie ;). W końcu nie tak łatwo jest przewidzieć, jak odpowiadali na nie respondenci - nasi uczniowie. Każda rodzina dzielnie walczyła o to, by zasilić konto punktowe swojej drużyny. Wreszcie, po kilku rundach - na sam koniec zabawy ogłoszono, kto zwyciężył w zabawie. Po wygraniu całej gry zwycięscy dostali drogocenne nagrody – vouchery: „na podwyżki” i „na szóstki” Pozdrawiam: Paulina Stenka :-)”
Samorządy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że było tak pięknie… bez Was, by się nie udało!!!Kochani dziękujemy...
A oto treść naszych podziękowań i życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej...Działamy dla Was
10 października 2017 r. podczas apelu, opiekunowie SU oficjalnie przedstawili Radę Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia, społeczność szkolna, usłyszała treść opracowanego w oparciu o swoje wyborcze obietnice i szkolne prawo - Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego, który został pozytywnie zaopiniowany przez pana dyrektora – Arkadiusza Malinowskiego. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, jakie działania zaplanowano do realizacji w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. M. in. zaplanowano uroczystą akademię z okazji DEN, konkursy: „Mam talent”, „You Can Dance”, konkurs na prezentację multimedialną o patronie szkoły i na logo SU, jak również takie akcje charytatywne jak „Znicz”, „Gwiazdkowa paczka” czy „Kartka dla seniora”. Ogłoszono również całoroczny konkurs dla klas 4-7 „Liga klas” o tytuł „Najlepszej klasy w szkole”.
Podczas apelu pani Małgorzata Złota powiedziała również kilka zdań na temat tego, co dzieje się w sporcie w naszej szkole, wyróżniła uczniów, którzy swoimi występami – indywidualnie bądź drużynowo przynoszą chlubę naszej szkole zdobywając dla niej puchary i medale.
Na koniec, głos zabrała pani Elźbieta Liedigk, która przedstawiła propozycje konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną.Mamy Samorząd!!!
Wczoraj w naszej szkole był ważny dzień!
Odbyły się wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
Kandydowało aż 13 osób i to nie tylko z najstarszych szóstych i siódmych klas! Wielu uczniów reprezentowało młodsze klasy, w tym czwarte.
Gratulujemy wszystkim kandydatom, bo chociaż nie wszyscy wygrali, to plakaty i obietnice wyborcze były naprawdę biecujące.

Wyniki głosowania kształtują się następująco:
1. Wiktoria Patocka – 55 głosów
2. Klaudia Pieper – 31 głosów
3. Daria Materak – 25 głosów
4. Karolina Mayer -22 głosy
5. Roksana Bach - 14 głosów
6. Nadia Hatalska – 12 głosów
7. Aleksander Kruszyński – 11 głosów
8. Paulina Stenka – 11 głosów
9. Kacper Styn – 8 głosów
10. Klaudia Kasprowicz – 8 głosów
---------------------------------------------------------------------
11. Kacper Czernwałów – 4 głosy
12. Wiktoria Styn – 1 głos
13. Magdalena Klewer – 0 głosów

Pierwszych osiem osób stanowi Radę Samorządu Uczniowskiego
Gratulujemy!!!

Materiał filmowy

"Dziękujemy Wam za wsparcie akcji „DZIEŃ CHŁOPAKA” Samorząd Uczniowski"
Tak było w piątek…


"No jak?"
"Jak wygrać wybory do SU ???"- to pytanie w kilkunastu uczniowskich głowach kłębiło się przez dobrych kilka dni, kiedy to w naszej szkole trwała kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty, ulotki, na których zapisali kilka słów o sobie i najważniejsze postulaty programu wyborczego. Kandydaci prześcigali sie w swoich pomysłach i obietnicach... a wszystko po to, by przekonać do siebie wyborców, zdobyć szkolne głosy i wejść do Rady Samorządu Uczniowskiego.Na powitanie...
W piątek 15 września, odbył sie pierwszy apel porządkowy w naszej szkole. Podczas niego, przedstawili się nam opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, którymi w tym roku szkolnym są Panie Anna Miotk i MAłgorzata Złota oraz Panowie: MAriusz MArkowski i Waldemar Szumny. Opiekunowie przypomnieli nam o tym, czym jest Samorzad Uczniowski, kto go tworzy i jakie są jego zadania i cele do realizacji oraz poinformowali nas jakie dokumenty regulują jego pracę. Zostaliśmy zaznajomieni z terminarzem wyborów do SU. Ponadto, omówiono bieżące sprawy porządkowe związane z naszym bezpieczeństwem, zachowaniem i funkcjonowaniem na terenie szkoły.